סדנאות

התמסרות והתנגדות בתרגול יוגה ומיינדפולנס

סדנה בהנחיית אביגיל אריאלי ואביטל ברק


שבת 28.09.19

10:00-15:00 

רזיאל 11, יפו

 

התמסרות והתנגדות הם מהעקרונות הבסיסיים של תרגול היוגה, הם מופיעים בתפיסת העולם של מדיטציית המיינדפולנס, אך למעשה הם נוכחים כמעט בכל רגע בחיים שלנו - מתי צריך להתנגד? כיצד יש לעשות זאת? מתי כדאי להתמסר? האם זה מספיק בטוח לעשות זאת? וכיצד אפשר לנוע בין שני כוחות  אלה בגמישות וברוך?
התמסרות היא היכולת להניח בצד את המגננות שלנו מפני חרדה, בושה, אשמה או כעס, ולאפשר לעצמנו להיות פגיעים. ההתמסרות מאפשרת חוויה של ריפוי, שחרור והתרחבות של עצמנו. מפגש עם חלקים בעצמנו אשר בדרך כלל אנחנו סוגרים בקופסה.


התנגדות מאפשרת תנועה ושינוי. כוח הכבידה מושך אותנו מטה ואנחנו מתנגדים לו כדי לנוע הלאה. בכל מישור פועלים עלינו כוחות, כאלה שסוחבים אותנו למטה או דוחפים אותנו אחורה, פיזית ומטפורית. כדי לנוע אנחנו מתנגדים לכוח הזה. דווקא החיכוך בין הכוחות הוא שיוצר את התנועה. על פניו נראה כי התמסרות והתנגדות הם שני כוחות מנוגדים, אבל במובנים רבים כוחות אלה תלויים זה בזה.


באמצעות תרגול של יוגה ושל מדיטציית מיינדפולנס נחווה, נחקור ונאמן את התנועה הלוך ושוב בין התמסרות והתנגדות. בגוף במחשבות ובלב. מתי אפשר להתמסר? האם הגוף זוכר איך עושים זאת? מתי מתאים להתנגד? מתי חובה להתנגד? האם יש לנו את הכוח?


הסדנה היא סדנה חווייתית של חמש שעות. תרגול רצוף עם הפסקות למנוחה.

 

מחיר הסדנה: 300  
 

לרישום ומידע נוסף
אביטל – bavital@gmail.com
אביגיל - abigailarieli@gmail.com

 

!הסדנה מלאה